Modulinis origami

Kiniškas modulinis origamiKiniško modulinio origami technika padaryti lankstiniai tikrai įspūdingi ir gražūs, tinkantys dovanoms ir dekoracijoms. Technika nesunki, gali būti įdomi tiek vaikams, tiek suaugusiems. Be to, ugdo kantrybę ir kruopštumą. Trikampėlių lankstymas dėl didelių reikalingų kiekių gali būti ilgas ir šiek tiek monotoniškas.
Maži trikampėliai- moduliai. 

 Iš pradžių išlankstoma daug trikampėlių. Jų reikia šimtais, tačiau jie lankstomi gana lengvai ir greitai. Tada iš modulių lyg konstruktorius sudeliojama gulbė, pintinėlė ar kitas lankstinys. Išmokus padaryti vieną lankstinį, nesunku pačiam suprasti kaip daromi ir kiti. Nuo 90-ųjų vidurio, išpopuliarėjus šiai technikai buvo išleista nemažai knygų su schemomis, paaiškinimais ir naujomis kiniško modulinio origami idėjomis.
Šiuo metu labiau paplitę du šio lankstymo pavadinimai: kiniškas modulinis origami ir 3D origami. Nors pavadinime ir yra žodis origami, nereikia šios technikos painioti  su klasikiniu origami, kur lankstoma iš vieno kvadrato formos lapo. 

Gulbė - klasikinis ir turbūt populiariausias kiniško
 modulinio origami pavyzdys.
Apie šios technikos kilmės istoriją beveik nėra žinoma, tačiau yra aišku kaip ši technika 90-siais paplito po pasaulį.1993 metais netoli Niujoko sudužo laivas pavadinimu “Golden Venture”, gabenęs emigrantus iš Kinijos. Laive esantys žmonės sumokėjo milžiniškas sumas tikėdamiesi, kad jiems pavyks nelegaliai patekti į JAV. Tačiau tai nepavyko ir išgyvenę laivo avariją kiniečiai atsidūrė kalėjime. Ten belaukdami Jungtinių Valstijų sprendimo dėl jų tolimesnio likimo jie pradėjo lankstyti iš laikraščių ir žurnalų popieriaus trikampėlius ir daryti iš jų įvairius gražius daiktus. Kai kurie iš lankstinių buvo dovanojami žmonėms, padedantiems kinų imigrantams. Šitas įdomus popieriaus panaudojimo būdas tikriausiai nebuvo sugalvotas pačių imigrantų. Tai buvo tradicinis popieriaus lankstymas, kilęs iš jų šalies. Per žiniasklaidą visame pasaulyje išpopuliarėjo ir kinų daryti lankstiniai.
 Ši technika buvo pavadinta Golden Venture popieriaus lankstymu (Golden Venture paper folding).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą